RDS100-24-12
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
RDS100-24-12
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 12V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CSA, EN, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 2.36" W x 3.74" H (220.0mm x 60.0mm x 95.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series RDS (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 79%