RE-153.3S/H
Recom Power
Prodotto No:
RE-153.3S/H
Produttore:
Recom Power
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 303mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 13.5V
Series ECONOLINE RE (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 75%