Casa / Ceramic Capacitors / RE012085BB80038BJ1
minImg
RE012085BB80038BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
RE012085BB80038BJ1
Descrizione:
CAP CER 80PF 2KV R85 NONSTND
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Temperature Coefficient R85
Product Status Active
Ratings -
Series RE
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 80 pF