Casa / DC DC Converters / REC3-243.3SRW/H4/A/M/CTRL
minImg
REC3-243.3SRW/H4/A/M/CTRL
Recom Power
Prodotto No:
REC3-243.3SRW/H4/A/M/CTRL
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 4 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 900mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC3-SRW (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 76%