Casa / DC DC Converters / REC5-483.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
minImg
REC5-483.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Recom Power
Prodotto No:
REC5-483.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series ECONOLINE REC5 (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Efficiency 77%