RER50F1500MC02
Vishay Dale
Prodotto No:
RER50F1500MC02
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 20W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 150 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER50
Power (Watts) 20W
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate M (1%)