RER65F1181RC02
Vishay Dale
Prodotto No:
RER65F1181RC02
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
RES CHAS MNT 1.18K OHM 1% 10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.18 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER65
Power (Watts) 10W
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)