Casa / Safety Relays / RF1V-3A1BL-D24
minImg
RF1V-3A1BL-D24
IDEC
Prodotto No:
RF1V-3A1BL-D24
Produttore:
IDEC
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PST 6A 24V
In magazzino : 66
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 360mW
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 15 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Series RF1V
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr IDEC
Coil Voltage 24VDC
Release Time 20 ms
Must Operate Voltage 18 VDC