RH00530R00FC02
Vishay Dale
Prodotto No:
RH00530R00FC02
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 7.5W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 30 Ohms
Series RH
Power (Watts) 7.5W