RH025300R0FC02
Vishay Dale
Prodotto No:
RH025300R0FC02
Descrizione:
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 25W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 300 Ohms
Series RH
Power (Watts) 25W