RH223C476MA3RA3
KYOCERA AVX
Prodotto No:
RH223C476MA3RA3
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 47UF 25V X7R SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.300" L x 0.213" W (7.62mm x 5.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series RH
Package / Case Stacked SMD, 4 J-Lead
Thickness (Max) 0.295" (7.50mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF