RHA0J561MCN1GS
Nichicon
Prodotto No:
RHA0J561MCN1GS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 6.3V SMD
In magazzino : 25842
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 450 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RHA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 560 µF