RHD0608150M063K
KYOCERA AVX
Prodotto No:
RHD0608150M063K
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
SERIES: RHD/ CASE: 0608/ CAP: 15
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Ratings -
Series RHD
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF