RHD0810121M035K
KYOCERA AVX
Prodotto No:
RHD0810121M035K
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
SERIES: RHD/ CASE: 0810/ CAP: 12
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Ratings -
Series RHD
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 120 µF