Casa / Ceramic Capacitors / RHE5G2A151J1A2A03B
minImg
RHE5G2A151J1A2A03B
Murata Electronics
Prodotto No:
RHE5G2A151J1A2A03B
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 150PF 100V X8G RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8G
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series RH
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF