Casa / Ceramic Capacitors / RHS7G2A102J0DGH01A
minImg
RHS7G2A102J0DGH01A
Murata Electronics
Prodotto No:
RHS7G2A102J0DGH01A
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 1000PF 100V CCG RADIAL
In magazzino : 205
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient CCG
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1000 pF