Casa / Ceramic Capacitors / RHS7J2D101J1A2H01B
minImg
RHS7J2D101J1A2H01B
Murata Electronics
Prodotto No:
RHS7J2D101J1A2H01B
Descrizione:
CAP CER 100PF 200V UNJ RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient UNJ
Mfr Murata Electronics
Capacitance 100 pF