Casa / Ceramic Capacitors / RHSN12A154K2DGH01A
minImg
RHSN12A154K2DGH01A
Murata Electronics
Prodotto No:
RHSN12A154K2DGH01A
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 100V XAN RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient XAN
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF