RLC20KR900FTP
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RLC20KR900FTP
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 0.9 OHM 1/3W 1% 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 900 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W