RLC32-R065FTP
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RLC32-R065FTP
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 0.065 OHM 1/2W 1% 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient 0/ +250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 65 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W