RLD30P135UF
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
RLD30P135UF
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 1.35A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.35 A
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 130 mOhms
Series POLY-FUSE®, RLD30
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 2.7 A