RLR32C59R0FPRE5
Vishay Dale
Prodotto No:
RLR32C59R0FPRE5
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 59 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate P (0.1%)