Casa / Ferrite Cores / RM4/I-3F36-A100
minImg
RM4/I-3F36-A100
Ferroxcube
Prodotto No:
RM4/I-3F36-A100
Produttore:
Ferroxcube
Pacchetto:
RM 4
Descrizione:
FERRITE CORE RM 100NH 3F36 2PC
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 13.8
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 4
Effective Length (le) mm 23.3
Series -
Effective Permeability (µe) 134
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 322
Length 0.433" (11.00mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 11.5
Width 0.386" (9.80mm)