RMC1/16K5620DTP
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RMC1/16K5620DTP
Produttore:
Kamaya Inc.
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 562 OHM 0.5% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 562 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W