RMC1/2K7501FTE
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RMC1/2K7501FTE
Descrizione:
RES 7.5K OHM 1% 3/4W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 7.5 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W