RMC1/4K3741FTE
Kamaya Inc.
Prodotto No:
RMC1/4K3741FTE
Descrizione:
RES 3.74K OHM 1% 1/2W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 3.74 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W