RMC10DREN-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
RMC10DREN-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 10
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)