RMCP0402FT180R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCP0402FT180R
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 180 OHM 1% 1/8W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W