RMCP0603FT180R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCP0603FT180R
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 180 OHM 1% 1/4W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W