RMCP2010FT1K69
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCP2010FT1K69
Descrizione:
RES 1.69K OHM 1% 1W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.69 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 1W