RMCP2010JT82R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCP2010JT82R0
Descrizione:
RES 82 OHM 5% 1W 2010
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 1W