RMCS0603JT6R80
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS0603JT6R80
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 6.8 OHM 5% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 6.8 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W