RMCS0805JT180R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS0805JT180R
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 180 OHM 5% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 180 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W