RMCS1206JT15K0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS1206JT15K0
Descrizione:
RES 15K OHM 5% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 15 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W