RMCS1210FT787K
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS1210FT787K
Pacchetto:
1210
Descrizione:
RES 787K OHM 1% 1/3W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 787 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.333W, 1/3W