RMCS1210JT160R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS1210JT160R
Descrizione:
RES 160 OHM 5% 1/3W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 160 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.333W, 1/3W