RMCS2512JT12R0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMCS2512JT12R0
Descrizione:
RES 12 OHM 5% 1W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 12 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 1W