RMEF1210JT2K20
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RMEF1210JT2K20
Pacchetto:
1210
Descrizione:
RES 2.2K OHM 5% 1/2W 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.2 kOhms
Series RMEF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Stackpole Electronics Inc
Features Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)