RMKMS816-50KDBTB
Vishay Sfernice
Prodotto No:
RMKMS816-50KDBTB
Produttore:
Vishay Sfernice
Pacchetto:
16-SOIC
Descrizione:
RMKM S816 50K 0.5% 0.1% TR250
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 16
Height - Seated (Max) 0.068" (1.73mm)
Tolerance ±0.1%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.391" L x 0.154" W (9.93mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Series RMKMS (CNM)
Power Per Element 50mW
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Resistor Matching Ratio ±0.1%
Mfr Vishay Sfernice
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 50k
Circuit Type Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±5ppm/°C