RN50C50R0FB14
Vishay Dale
Prodotto No:
RN50C50R0FB14
Descrizione:
RES 50 OHM 1/20W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) 0.05W, 1/20W