RN55C8061CRSL
Vishay Dale
Prodotto No:
RN55C8061CRSL
Descrizione:
RES 8.06K OHM 1/8W .25% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.06 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W