RN60C1652FR36
Vishay Dale
Prodotto No:
RN60C1652FR36
Descrizione:
RES 16.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 16.5 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/1, RN60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W