RN65D1911FR36
Vishay Dale
Prodotto No:
RN65D1911FR36
Descrizione:
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.91 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W