RN73H2ATTD1090D10
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
RN73H2ATTD1090D10
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 109 OHM 0.5% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 109 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W