RN73R1ETTP1432C50
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
RN73R1ETTP1432C50
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 14.3K OHM 0.25% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 14.3 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.063W, 1/16W