RN73R2BTTD1761A05
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
RN73R2BTTD1761A05
Descrizione:
RES 1.76K OHM 0.05% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.76 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W