RN73R2BTTD92R0D50
KOA Speer Electronics, Inc.
Prodotto No:
RN73R2BTTD92R0D50
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 92 OHM 0.5% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 92 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W