RNC65H2773BRB14
Vishay Dale
Prodotto No:
RNC65H2773BRB14
Descrizione:
RES 277K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 277 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNC65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Failure Rate R (0.01%)