RNCF0201BTE549R
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF0201BTE549R
Pacchetto:
0201
Descrizione:
RES 549 OHM 0.1% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 549 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W