RNCF0402BTE38K3
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
RNCF0402BTE38K3
Descrizione:
RES 38.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 38.3 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W